Наша команда

Заснована в 2017 році, Європейська експертна асоціація об'єднує експертну спільноту, яка підтримує відкриту професійну дискусію щодо змін та майбутнього України. Наша мета — сильна Україна завдяки підвищенню обізнаності та розширенню можливостей вибору експертних думок.

Наші експерти аналізують розвиток безпекових та соціально-політичних інститутів в Україні та за її межами, спираючись на розгалужену мережу міжнародних контактів. Ми пропонуємо інноваційні ідеї і виважені рекомендації, незалежні висновки, обґрунтування та прогнози. Ми залучаємо іноземну допомогу для сприяння реформам в Україні та інформуємо світ про Україну для формування її позитивного іміджу.

Ми об'єднуємо кращі європейські знання і передовий досвід заради розвитку європейської України.

ПРАВЛІННЯ

Юрист, випускник Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Керує зовнішньоекономічним напрямком у вітчизняній комерційній структурі, спираючись на власний досвід роботи в українських державних компаніях енергетичного сектору з європейськими, близько та середньо східними партнерами. Позаштатний кореспондент Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення». Має досвід роботи політичного консультанта з української проблематики в офісах депутатів Європейського парламенту.
Експерт у сфері відносин приватного сектору з державними структурами економічної та інформаційної безпеки. Консультант у сфері інформаційної присутності суб’єктів у соціальних мережах, перспектив впровадження блокчейн технологій, безпеки переговорного процесу.
  • Юрист, випускник Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Керує зовнішньоекономічним напрямком у вітчизняній комерційній структурі, спираючись на власний досвід роботи в українських державних компаніях енергетичного сектору з європейськими, близько та середньо східними партнерами. Позаштатний кореспондент Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення». Має досвід роботи політичного консультанта з української проблематики в офісах депутатів Європейського парламенту.
    Експерт у сфері відносин приватного сектору з державними структурами економічної та інформаційної безпеки. Консультант у сфері інформаційної присутності суб’єктів у соціальних мережах, перспектив впровадження блокчейн технологій, безпеки переговорного процесу.

Олексій Комаров
Голова Правління

Отримала вищу юридичну освіту у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, була здобувачем кафедри політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Випускник програми Державного департаменту США «Legislative Fellows» (Вашингтон, США). Заступник Голови Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з міжнародних питань. Розробник та викладач курсу «Інформаційна безпека, як складова частина національної безпеки» НДІ Правознавства Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. У минулому - співробітник Харківського регіонального відділення Національного інституту стратегічних досліджень. Учасник спільної робочої групи за участі Женевського центру по демократичному контролю за збройними силами, багаторазовий координатор міжнародних проектів та доповідач заходів у сфері з кіберпезпеки (Центр імені Дж. Маршалла, Консорціум Партнерство заради миру, Вишеградський фонд).
  • Отримала вищу юридичну освіту у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, була здобувачем кафедри політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Випускник програми Державного департаменту США «Legislative Fellows» (Вашингтон, США). Заступник Голови Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з міжнародних питань. Розробник та викладач курсу «Інформаційна безпека, як складова частина національної безпеки» НДІ Правознавства Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. У минулому - співробітник Харківського регіонального відділення Національного інституту стратегічних досліджень. Учасник спільної робочої групи за участі Женевського центру по демократичному контролю за збройними силами, багаторазовий координатор міжнародних проектів та доповідач заходів у сфері з кіберпезпеки (Центр імені Дж. Маршалла, Консорціум Партнерство заради миру, Вишеградський фонд).

Марія Авдєєва
Директор з досліджень

ЕКСПЕРТИ

Старший експертний радник Lansky, Ganzger + Parnter у Відні. Доктор юриспруденції (Dr. Iur., Університет Гамбургу, Німеччина), доктор хабілітат з Східно-європейського права (Dr. habil.,Університет Пассау, Німеччина), LL.M по комерційному і корпоративному праву (Кінгс- коледж, Лондон, Великобританія). Координатор проекту «Еразмус +» по розбудові потенціалу у вищій освіті «Модернізація магістерських програм для майбутніх суддів, прокурорів, слідчих стосовно європейських стандартів прав людини" для України та Білорусі при Ґрацькому університеті. Засновник Центру російських, східноєвропейських та євразійських студій у Ґрацькому університеті (2010- 2015 рр.). Президент Асоціації європейських досліджень на Кавказі. Наукові інтереси поширюються на питання порівняльного, європейського та міжнародного кримінального права, а також корупцію та питання комплаєнсу. Член наглядової ради Вищої школи юриспруденції / Вищої школи економіки, підтримує тісні стосунки з низкою провідних університетів Росії, України та Центральної Азії. На цей час є також академічним директором магістерської програми «Міжнародна корпоративна відповідність та ділова етика» у Вищій школі економіки.
  • Старший експертний радник Lansky, Ganzger + Parnter у Відні. Доктор юриспруденції (Dr. Iur., Університет Гамбургу, Німеччина), доктор хабілітат з Східно-європейського права (Dr. habil.,Університет Пассау, Німеччина), LL.M по комерційному і корпоративному праву (Кінгс- коледж, Лондон, Великобританія). Координатор проекту «Еразмус +» по розбудові потенціалу у вищій освіті «Модернізація магістерських програм для майбутніх суддів, прокурорів, слідчих стосовно європейських стандартів прав людини" для України та Білорусі при Ґрацькому університеті. Засновник Центру російських, східноєвропейських та євразійських студій у Ґрацькому університеті (2010- 2015 рр.). Президент Асоціації європейських досліджень на Кавказі. Наукові інтереси поширюються на питання порівняльного, європейського та міжнародного кримінального права, а також корупцію та питання комплаєнсу. Член наглядової ради Вищої школи юриспруденції / Вищої школи економіки, підтримує тісні стосунки з низкою провідних університетів Росії, України та Центральної Азії. На цей час є також академічним директором магістерської програми «Міжнародна корпоративна відповідність та ділова етика» у Вищій школі економіки.

Томас Крюссман
Старший експертний радник Lansky, Ganzger + Parnter

Викладач кафедри політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидат політичних наук. Випускниця програми імені Фулбрайт, проходила стажування в Інституті гуманітарних наук у Відні, учасниця міжнародних літніх шкіл з питань демократії, політики ЄС, які проходили в Естонії та Німеччині. Працювала молодшим науковим співробітником в Національному інституті стратегічних досліджень (м.Харків). Автор серії наукових статей про українські урядові інститути, формальну та неформальну політику, проблеми побудови миру.
  • Викладач кафедри політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидат політичних наук. Випускниця програми імені Фулбрайт, проходила стажування в Інституті гуманітарних наук у Відні, учасниця міжнародних літніх шкіл з питань демократії, політики ЄС, які проходили в Естонії та Німеччині. Працювала молодшим науковим співробітником в Національному інституті стратегічних досліджень (м.Харків). Автор серії наукових статей про українські урядові інститути, формальну та неформальну політику, проблеми побудови миру.

Уляна Мовчан
Викладач кафедри політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидат політичних наук

Доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, доцент. Постійний член робочої групи підкомітету Верховної Ради з питань забезпечення діяльності кримінально-виконавчої системи. Співавтор 5 законів та 10 у сфері кримінально-виконавчої діяльності. Національний експерт проекту Ради Європи «Подальша підтримка пенітенціарної реформи». Досвід співпраці з Норвезькою місією радників з питань верховенства права в Україні, БФ «Відродження», БФ «Світло надії», Penal reform international. Член громадської ради при Північно-східному управлінні з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України. Член спостережної комісії при Харківській облдержадміністрації. Голова громадської організації «Центр правової допомоги».. Старший науковий співробітник Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України.

  • Доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, доцент. Постійний член робочої групи підкомітету Верховної Ради з питань забезпечення діяльності кримінально-виконавчої системи. Співавтор 5 законів та 10 у сфері кримінально-виконавчої діяльності. Національний експерт проекту Ради Європи «Подальша підтримка пенітенціарної реформи». Досвід співпраці з Норвезькою місією радників з питань верховенства права в Україні, БФ «Відродження», БФ «Світло надії», Penal reform international. Член громадської ради при Північно-східному управлінні з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України. Член спостережної комісії при Харківській облдержадміністрації. Голова громадської організації «Центр правової допомоги».. Старший науковий співробітник Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України.

Костянтин Автухов
Доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права НЮУ ім. Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук
Кандидат соціологічних наук, доцентка кафедри політичної соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, член соціологічної асоціації України. Працювала науковим співробітником Харківського інституту соціальних досліджень. Випускниця Програми професійних стажувань Державного Департаменту США – 2019 (Університет Сан Дієго, США), учасниця навчальних та дослідницьких програм з демократії, европейської політики та прав людини в Естонії, Литві, Словенії та Великій Британії. Марія Колоколова має понад 10-річний досвід проведення соціологічних досліджень. З 2018 року співпрацює з програмою громадянської освіти Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) – викладає курс з демократії студентам та проводить тренінги з інтерактивних методик навчання для освітян. Експертиза Марії Колоколової включає питання демократії, громадянського суспільства, дезінформації та популізму.
  • Кандидат соціологічних наук, доцентка кафедри політичної соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, член соціологічної асоціації України. Працювала науковим співробітником Харківського інституту соціальних досліджень. Випускниця Програми професійних стажувань Державного Департаменту США – 2019 (Університет Сан Дієго, США), учасниця навчальних та дослідницьких програм з демократії, европейської політики та прав людини в Естонії, Литві, Словенії та Великій Британії. Марія Колоколова має понад 10-річний досвід проведення соціологічних досліджень. З 2018 року співпрацює з програмою громадянської освіти Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) – викладає курс з демократії студентам та проводить тренінги з інтерактивних методик навчання для освітян. Експертиза Марії Колоколової включає питання демократії, громадянського суспільства, дезінформації та популізму.

Марія Колоколова
Кандидат соціологічних наук, доцентка кафедри політичної соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, член соціологічної асоціації України.

Економіст, дослідник та консультант з міжнародного бізнесу в Харкові. Автор ініціативи KharkivGoingGlobal. Місцем його основної роботи є Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", де він є професором міжнародного бізнесу в бакалаврській та магістерській програмі «Міжнародний бізнес», яка викладається англійською мовою. Його дослідницькі інтереси включають міжнародний маркетинг, високотехнологічний маркетинг, економіку знань та розвиток інноваційних кластерів. Має великий міжнародний досвід в основному через освітні проекти з ЄС і США, починаючи з 1994 року. Як громадянський активіст бере активну участь в ініціативах, спрямованих на європейську інтеграцію України, консолідацію демократії в Україні, економічний розвиток та інтернаціоналізацію у Харкові. Є одним з координаторів українського громадського руху «Ми європейці», експертом проекту Team Europe, співзасновником англомовного медіа проекту Kharkiv Observer.
  • Економіст, дослідник та консультант з міжнародного бізнесу в Харкові. Автор ініціативи KharkivGoingGlobal. Місцем його основної роботи є Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", де він є професором міжнародного бізнесу в бакалаврській та магістерській програмі «Міжнародний бізнес», яка викладається англійською мовою. Його дослідницькі інтереси включають міжнародний маркетинг, високотехнологічний маркетинг, економіку знань та розвиток інноваційних кластерів. Має великий міжнародний досвід в основному через освітні проекти з ЄС і США, починаючи з 1994 року. Як громадянський активіст бере активну участь в ініціативах, спрямованих на європейську інтеграцію України, консолідацію демократії в Україні, економічний розвиток та інтернаціоналізацію у Харкові. Є одним з координаторів українського громадського руху «Ми європейці», експертом проекту Team Europe, співзасновником англомовного медіа проекту Kharkiv Observer.

Тарас Данько
Професор кафедри міжнародного бізнесу та фінансів НТУ "Харківський політехнічний інститут", кандидат економічних наук

Закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де також захистила дисертаційне дослідження. Має диплом магістра з європейських студій Європейського університету Віадріна (Франкфурт на Одері, Німеччина). Проходила стажування в німецькому Бундестазі, Міністерстві закордонних справ Німеччини та в США в рамках Legislative Fellowship Program. Працювала в Національній Академії державного управління при Президентові України та в Апараті Ради національної безпеки та оборони, де відповідала за співробітництво з ЄС та його членами. Має низку публікацій з міжнародної проблематики в наукових та фахових виданнях. Наразі працює у німецькому державному банку розвитку KfW Banking Group (Франкфурт та Майні, Німеччина).

  • Закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де також захистила дисертаційне дослідження. Має диплом магістра з європейських студій Європейського університету Віадріна (Франкфурт на Одері, Німеччина). Проходила стажування в німецькому Бундестазі, Міністерстві закордонних справ Німеччини та в США в рамках Legislative Fellowship Program. Працювала в Національній Академії державного управління при Президентові України та в Апараті Ради національної безпеки та оборони, де відповідала за співробітництво з ЄС та його членами. Має низку публікацій з міжнародної проблематики в наукових та фахових виданнях. Наразі працює у німецькому державному банку розвитку KfW Banking Group (Франкфурт та Майні, Німеччина).

Лідія Примаченко
Співробітниця KfW Banking Group (Німеччина), кандидат політичних наук
Кандидат технічних наук, керівник науково-дослідницької лабораторії NioGuard Security Lab з 15-річним досвідом аналіза кібератак. Викладає кібербезпеку в Харківському національному університеті радіоелектроніки таBlekinge Institute of Technology, Швеція. Займається науковою діяльністю, основні напрямки якої: аналіз шкідливого коду та розробка методів детектування кіберзагроз з використанням штучного інтелекту. Співрозробник європейської магістерської програми з кібербезпеки у проєкті ENGENSEC. В рамках співпраці з OSCE проводив тренінги для Кіберполіції України.
  • Кандидат технічних наук, керівник науково-дослідницької лабораторії NioGuard Security Lab з 15-річним досвідом аналіза кібератак. Викладає кібербезпеку в Харківському національному університеті радіоелектроніки таBlekinge Institute of Technology, Швеція. Займається науковою діяльністю, основні напрямки якої: аналіз шкідливого коду та розробка методів детектування кіберзагроз з використанням штучного інтелекту. Співрозробник європейської магістерської програми з кібербезпеки у проєкті ENGENSEC. В рамках співпраці з OSCE проводив тренінги для Кіберполіції України.

Олександр Адамов
Викладач ХНУРЕ, керівник науково-дослідницької лабораторії NioGuard Security Lab, кандидат технічних наук

Кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційної безпеки ФТІ НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Директор представництва Асоціації аудиту та контролю інформаційних систем (ISACA). Віце-директор Антикризового центру кібербезпеки Торгово-промислової палати України. Консультує з питань антикризового реагування, оцінки безпеки програмного забезпечення, тестів на проникнення, форензіки, комплексного аудиту та безпеки інформаційних систем, веб-безпеки. У 2018 р. отримав відзнаку Президента України для молодих науковців.
  • Кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційної безпеки ФТІ НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Директор представництва Асоціації аудиту та контролю інформаційних систем (ISACA). Віце-директор Антикризового центру кібербезпеки Торгово-промислової палати України. Консультує з питань антикризового реагування, оцінки безпеки програмного забезпечення, тестів на проникнення, форензіки, комплексного аудиту та безпеки інформаційних систем, веб-безпеки. У 2018 р. отримав відзнаку Президента України для молодих науковців.

Олексій Барановський
Доцент кафедри інформаційної безпеки ФТІ НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», кандидат технічних наук

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net