Чого найбільше боїться Путін?

15/12/2021

Кремль зняв фільм, який позначає новий етап путінської політики – реваншизм. У головних ролях цього витвору кремлівської пропаганди “Россия. Новейшая история” – чекісти, офіцери армії держави-агресора, особистий духовник Путіна, Кадиров та звісно і сам Путін. Всі вони обґрунтовують претензії до України з повернення Росії колишніх “зарубіжних активів СРСР”, які після 1991 р., нібито, залишилася за Києвом.

Хоча Росія навіть не спромоглася скласти перелік таких “активів”, фільм свідчить з одного боку про реваншистські настрої Путіна, який хоче піднятися над історією, а з іншого – про його найбільші страхи. 

Тож чого найбільше боїться Путін? Чи існує в Росії загроза ісламської революції та криза федералізму? Коментарі  Марії Авдєєвої, директора з досліджень Європейської експертної асоціації, для ICTV про те, яке майбутнє очікує на залишки імперії:

  • Коментарі, які звучать у фільмі від військових – про те, що Україна набула якимось неправильним чином власність, або людей, або території – говорять, що у Кремлі вважають, що зараз саме час відвойовувати все це назад.
  • Чому саме зараз Путін відчуває момент, щоб заявити про нові імперські амбіції? Він прагне виокремити себе з історії, продемонструвати, що на відміну від інших російських лідерів, він був людиною, яка постійно здобувала та перемагала.
  • Найбільший страх Путіна – це розпад залишків імперії і те, що він закінчить  у безвісті як ті диктатори, закінчення політичного життя яких він спостерігав.
  • Населення Росії готують до того, що можлива нова війна, нове збирання земель. Мати поруч сусіда, який постійно говорить про те, що, нібито, незалежність інших країн є історичною помилкою, – є дуже небезпечним.

Дивіться повне відео на YouTube-каналі ICTV у програмі “Ранок у Великому Місті”:

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net