Радіоінтерв’ю для Radio24

12/07/2020

У прямому ефірі: радіоінтерв’ю для програми ЄВРОПА ЄВРОПА з Джіджі Донеллі, головним редактором Radio 24 (Мілан, Італія).

Марія Авдєєва, директор з досліджень Європейської Експертної Асоціації, у прямому ефірі Radio24 розповіла італійським радіослухачам про ситуацію на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, перебіг переговорів Тристоронньої контактної групи у рамках Мінського процесу та про необхідність продовження європейських санкцій проти Росії.

Ситуація на тимчасово окупованому Донбасі дуже далека від оптимістичної. Основна проблема полягає в тому, що російські окупанти та бойовики приховують інформацію про реальну ситуацію с розповсюдженням COVID-19 в окупованій частині Донбасу. Водночас це як раз та територія, мешканці якої є найбільш вразливою до захворювання, оскільки стан системи охорони здоров’я за роки окупації Донбасу постійно погіршувався. Додатково ускладнює становище те, що більше 1 мільйона осіб стали вимушеними переселенцями, а близько 40% населення наразі складають люди похилого віку,  які страждають від хронічних захворювань і є найбільш уразливою групою населення. Але, незважаючи на це, російські окупанти та бойовики приховують інформацію про реальний стан справ з розповсюдженням COVID-19 на тимчасово окупованих територіях.

Україна продовжує роботу у рамках реалізації Мінських домовленостей. У рамках цієї  роботи  до Тристоронньої контактної групи вперше, як частина української делегації, були долучені представники тимчасово окупованих територій. Зокрема, Донецьк був представлений двома відомими журналістами, які є вимушеними переселенцями і зараз проживають на території, контрольованій українським урядом. Основна мета українського уряду на Донбасі – відновлення та побудова миру в районах, постраждалих від агресії та реінтеграція тимчасово окупованих територій України, реалізація домовленостей, досягнути лідерами Норманської четвірки на прийнятних для України умовах.

Київ вимагає надати вільний доступ міжнародним організаціям для перевірки умов перебування осіб, утримуваних бойовиками.  Україна прагне досягти подальших обмінів утримуваними особами, а також наполягає на тому, що вибори на тимчасово окупованих територіях можуть відбутися тільки після того, як український уряд поверне собі контроль над кордоном. Росія при цьому продовжує порушувати міжнародне  право. Йде уже сьомий рік з дня незаконної окупації Криму, військової агресії та окупації українських територій у Донецькій та Луганській областях.

Марія Авдєєва так оцінила необхідність продовження санкційного режиму запровадженого Євросоюзом щодо Росії:

“Україна відчуває підтримку з Європи, але з іншого боку ми розуміємо, що Росія зробить все, щоб ця європейська підтримка була ослаблена, щоб санкції, введені після незаконної окупації Криму в 2014 році, були скасовані або ослаблені. У цьому контексті ми вважаємо неприйнятним дії певних політичних кіл Європи, які замість того, щоб покарати Росію за порушення системи безпеки та міжнародного права, пропонують змінити підходи до держави-агресора та зменшити санкції проти Росії. Ми зазначаємо, що санкції проти Росії були введені внаслідок грубих порушень міжнародного права і не можуть бути скасовані до закінчення російської агресії і деокупації Криму.”

Джерело: Radio 24

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net