Facebook закрив за фейки 35 українських сторінок, які витратили на рекламу $ 1,93 млн

16/07/2020

Адміністрація Facebook в черговому звіті про видалення фейкових сторінок і акаунтів, згадала й український сегмент. Через підозри у фейковості (inauthentic behavior) Facebook видалив з українського сегмента 35 сторінок, 72 Facebook-аккаунта і 13 акаунтів в Instagram.

Близько 766 000 користувачів були підписані на одну або кілька з цих Facebook-груп, а 3800 користувачів були передплатниками зазначених Instagram-акаунтів.

Ця мережа, як повідомляє компанія, була особливо активною під час українських парламентських і президентських виборів в 2019 році. Деякі з цих акаунтів і груп з тих пір змінили назви.

«Адміністратори сторінок і власники акаунтів постили політичні меми, сатиру та інший контент, в тому числі, про Крим, НАТО, економічної політики, вибори, критику і підтримку різних кандидатів», – повідомляє компанія.

У компанії повідомляють, що люди, які стоять за цією активністю, намагалися приховувати свої справжні дані, проте розслідування Facebook зв’язало їх з українським рекламним агентством Postmen. Компанія витратила на рекламу такого контенту близько $ 1,93 млн.

Джерело: Planeta Press

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net