30-й Економічний форум у Карпачі

13/09/2021

7-9 вересня 2021 року Марія Авдєєва, директор з досліджень Європейської експертної асоціації, взяла участь у 30-му Економічному форумі, який цьогоріч відбувся у польському місті Карпач.

Цьогорічний Форум відбувся під гаслом “Європа у пошуках лідерства”. Економічний форум зібрав близько 3500 гостів з більш ніж 60 країн Європи, Азії та Америки, а також близько 600 журналістів. Основними темами стали питання безпеки, постковідного відновлення економік країн регіону та світу, пошук лідерства у складні часи.

Упродовж трьох днів дискусії відбувалися одночасно по 22-х тематичних напрямах: від охорони здоров’я до міжнародної безпеки, від енергетики до культури та комунікації. Під час форуму багато уваги було приділено темам безпеки, зокрема кібербезпеки, енергетики, подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу. У міжнародній політиці сконцентрувалися на останніх подіях у Білорусі, міграційній кризі на кордонах із Білоруссю, початку російсько-білоруських військових навчань “Захід-2021”.

Марія Авдєєва виступила спікером на панелі «Тінь Росії. Які інструменти впливу має Кремль на пострадянському просторі?». Її виступ стосувався впливу РФ на Білорусь.

Головними тезами виступу стали наступні:

  • Російсько-білоруські відносини – це не відносини, це питання впливу Кремля на Білорусь. Незалежна Білорусь, як і незалежна Україна – це загроза для РФ.
  • Кремлю вигідний слабкий, ізольований від світу Лукашенко, який піде на усе, аби зберегти владу.
  • Білорусь стала черговим інструментом у гібридній війні РФ проти Заходу.

Цьогорічний економічний форум уже традиційно включив у себе Український форум. На ньому упродовж трьох днів велися дискусії на теми, що мали прямий чи безпосередній стосунок до України: перспективи її європейської та євроатлантичної інтеграції, Східне партнерство, відносини з сусідами, енергетична безпека та багато інших. Участь у форумі взяли близько 180 гостей з України, зокрема 80 як безпосередні учасники. 

Український день на форумі завершився спеціальною нагородою для українського суспільства за його витривалість у протидії російській агресії. Нагороду отримав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. На урочистому заході були присутніми також Голова Ради Міністрів Польщі Матеуш Моравецький та прем’єр-міністр Словенії Янез Янша.

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net