Інфографіку «Політичні в’язні в Білорусі» перекладено українською

04/12/2020

З початку президентської виборчої кампанії у травні 2020 року до теперішнього часу кількість політичних в’язнів у Білорусі  зросла з трьох до 146. Щоб краще зрозуміти масштаб та побачити, у чому звинувачують в’язнів совісті, аналітичний центр iSANSстворив інфографіку за матеріалами правозахисного центру «Вясна». Один з розділів візуалізації – про переслідування журналістів.

Інфографіка iSANS відбиває масштаб політичних репресій у Білорусі – кількість політв’язнів у країні постійно збільшується. За даними правозахисного центру «Вясна» у виборчий і поствиборчий період кримінальні справи були порушені щодо 900 осіб. Влада продовжила практику насильницьких припинень мирних демонстрацій протесту і застосування насильства щодо їх учасників. Загальна кількість затриманих за участь в мирних зібраннях з початку виборчої компанії склала понад 30 000 осіб.

Усі в’язні, переслідування яких правозахисники визнали політично вмотивованими, були подані у вигляді кульок. Колір кульок вказує на строк, впродовж якого особа утримується у в’язниці. Більш детальну інформацію про кожну людину з коментарем правозахисників можна отримати у вікні, що спливає при натисканні на бульбашку.

Водночас білоруськими органами прокуратури і Слідчим комітетом не було порушено жодної кримінальної справи за фактами системних і масових тортур затриманих громадян. Безкарність призвела до того, що представники силових структур продовжують застосовувати тортури і жорстоке, таке, що принижує, поводження стосовно затриманих учасників акцій протесту.

В цілому у Білорусі відбувається подальше посилення репресій і поглиблення кризи прав людини на тлі деградації правової системи країни і її перенастроювання на репресії щодо громадян.

iSANS – міжнародна ініціатива експертів з різних країн, спрямована на визначення, аналіз і протидію гібридним загрозам демократії, верховенству права і суверенітету. До мережі організації входять експерти з Білорусі, України, Чехії, Польщі, Словаччини, США та Канади.

Партнером iSANS в Україні є Європейська експертна асоціація. Директор з досліджень Європейської експертної асоціації Марія Авдєєва є постійним автором аналітичних матеріалів iSANS, які спрямовані на виявлення пропагандистьких наративів та схем дезінформації в Україні та у Білорусі.

Інфографіка Політичні в’язні в Білорусі була перекладена на українську мову командою Європейської експертної асоціації з метою поширення інформації щодо справжнього «обличчя» режиму Лукашенко та його насильницького характеру.

Джерело: Національна спілка журналістів України

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net