Лукашенко та Білорусь у пропаганді Кремля

20/11/2021

Як проросійські медіа відбілюють Лукашенка

Цікаві результати дослідження медіа простору за вересень-жовтень 2021 року повідомляє Марія Авдєєва, директор з досліджень Європейської експертної асоціації, експерт iSANS в інтерв’ю для Euroradio.

Розширення російської військової присутності у Білорусі, поглиблення інтеграції у рамках Союзної держави, агресія Лукашенка проти Польщі та країн ЄС нелегальними мігрантами створюють загрози для України і супроводжуються інформаційними кампаніями Кремля.

Щоб виправдати ті чи інші події та представити їх у потрібному світлі, Москва підключає свій незмінний ресурс — прокремлівські медіа по всьому світу.

Тож які головні «білоруські теми» в проросійських ЗМІ в Україні? Російська пропаганда відбілює Лукашенка через підконтрольні медіа в Україні, виправдовує мілітарізацію Білорусі та використовує Лукашенка для реалізації імперського бачення засобами пропаганди. 

Зокрема, Марія Авдєєва навела яскравий приклад маніпуляції сенсами:

Зараз у РФ заявляють, що «США гримлять гусеницями на території України»,  країна прагне вступити до НАТО, і це нібито є причиною для мілітаризації Білорусі.

«При цьому російська пропаганда дуже часто забуває чи не любить говорити про те, що коли був здійснений напад на Україну в 2014 році, Україна не була членом НАТО».

 «Росія не говорить, що жодної загрози з боку України не було до моменту нападу». Але коли держава почала вживати заходи, щоб захищатися від агресії, «Росія розказує, що Україна акумулює війська, щоб напасти можливо на Росію, а можливо й навіть на Білорусь, і тому треба оборонятися».

Докладно дивіться і слухайте у відео Euroradio:

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net