Кімната, де все сталося: мемуари з Білого дому

22/06/2020

Марія Авдєєва, директор з досліджень Європейської експертної асоціації

Експерти отримали свій примірник книги Джона Болтона “Кімната, де все сталося: мемуари з Білого дому”.

Колишній радник Трампа з питань національної безпеки на 570 сторінках мемуарів викладає подробиці американської зовнішньої політики.

Джон Болтон у Кремлі 23 жовтня 2018 р.
Фото: AP Photo/Alexander Zemlianichenko


У книзі Болтон детально описує хід міжнародних зустрічей, на яких обговорювали питання, пов’язані з Україною, а також свої візити до Києва у 2018 та у 2019 роках.

Слово “Україна” використовується Болтоном у книзі 270 разів (для порівняння Німеччина – 81 раз, а інші європейські країни на порядок менше).

Цитата з 14 глави книги “Кінець ідилії” (The End of the Idyll), майже повністю присвяченій Україні :

Україна знаходиться під інтенсивним російським політичним і економічним тиском. У 2014 році Москва організувала незаконну анексію Криму після військового втручання, першої зміни європейських кордонів з використанням військової сили з 1945 року. Російські війська залишалися дислокованими в Донбасі на сході України, підтримуючи і фактично спрямовуючи туди сили сепаратистів. Ця велика російсько-американська суперечка доводить, що нездатність вжити заходів щодо прийняття України в НАТО раніше, зробило цю велику, критично важливу країну, вразливою для зусиль Путіна по відновленню російської гегемонії на просторі колишнього Радянського Союзу.

“Ukraine is under intense Russian political and economic pressure. In 2014, Moscow orchestrated the illegitimate annexation of Crimea after intervening militarily, the first change in European borders due to military force since 1945. Russian troops remained deployed across the Donbas region in eastern Ukraine, supporting and in fact directing separatist forces there. This major Russian-American dispute proves that failing to act earlier to bring Ukraine into NATO left this large, critically important country vulnerable to Putin’s effort to reestablish Russian hegemony within the space of the former Soviet Union.”

На фото з книги – Болтон і Помпео розмовляють, чекаючи, коли Трамп, який, як правило, спізнюється, приєднається до зустрічі G20 в Буенос-Айрес, Аргентина, 30 листопада 2018 року, коли відносини США з Росією охолонули після захоплення РФ українських кораблів у Керченській протоці.

Достаньо показовою є кількість згадувань Болтоном у своїй книзі прізвищ глав різних держав. Наприклад, Зеленського він згадує 108 разів, а Порошенко – 34 рази. До речі, Путін згадується 251 раз, а Меркель – лише 56.

Колишній радник Трампа використовує у своїй книзі назву “Крим” 27 разів, а “Київ” (нажаль, “Kiev”, не “Kyiv”) – 20 разів. “Донбас” фігурує – у 13 місцях книги.

Експерти прогнозують, що матеріали книги будуть активно використовуватися у передвиборчій кампанії 2020 в США представниками обох партій.

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net