Промова Кіта Дейтона

05/08/2020

Комітет із міжнародних відносин Сенату США прямо сьогодні розглядає кандидатуру Кіта Дейтона на посаду нового посла США в Україні. Ця вакансія залишається незайнятою після того як у травні 2019 року президент США відкликав Марі Йованович.

Хто такий Дейтон і чим він відомий?

Дейтон не є випадковою кандидатурою, про що свідчить його чималий досвід роботи в безпековій й оборонній сферах, зокрема в Україні.

Досвід:

  • 40 років служби у Сухопутних силах США;
  • у 2010 році він пішов у відставку зі званням генерал-лейтенанта;
  • очолює аналітичний центр Джорджа Маршалла у Німеччині;
  • є старшим радником США щодо України в сфері оборони.

«Він отримав численні нагороди за свою військову службу, в тому числі від Державного департаменту і урядів Канади, Німеччини та Австрії. Розмовляє російською і німецькою мовами», – йдеться в заяві на сайті Білого дому.

У своєму сьогоднішньому виступі у Сенаті Дейтон вісім разів згадує агресію РФ проти України, називаючи її основною загрозою.

“Сполучені Штати повністю підтримують зусилля України щодо її захисту проти триваючої агресії Росії на сході України. Росія відповідальна за цей конфлікт і ми готові працювати з нашими українськими та європейськими партнерами і надалі, щоб продовжити накладати на Росію політичні та економічні наслідки за її дії.”

Текст промови

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net