Міжнародна конференція «Діджиталізація і безпека»
19/11/2020
19 листопада 2020 року в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулася міжнародна науково-практична конференція «Діджиталізація і безпека».
Співорганізатори заходу: Європейська експертна асоціація, Національна академія правових наук України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Департамент кіберполіції Національної поліції України.
З вітальними словами до спікерів та учасників заходу звернулися Анатолій Гетьман, проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Юрій Щеголь, Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Віталій Гацелюк, Національний менеджер програм з питань правової реформи, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, модератори конференції Богдан Головкін, завідувач кафедрою кримінології, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та Марія Авдєєва, директор з досліджень Європейської експертної асоціації.
Голова Держспецзв’язку у вітальному слові до учасників конференції зазначив, що в умовах збільшення кількості кібератак проти державних інформаційних ресурсів і об’єктів критичної інфраструктури гостро постає питання підготовки компетентних фахівців з кібербезпеки і кіберзахисту, а також фахівців з питань виявлення, запобігання та розслідування кіберзлочинів.Держспецзв’язок ініціював підписання Меморандуму про співпрацю з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого щодо підготовки фахівців за спеціальностями «Кібербезпека» та «Правоохоронна діяльність».
Центральними темами конференції «Діджиталізація і безпека» стали:
- Світові тренди поширення кіберзагроз
- Відповідальність держав за кібернапади
- Кіберзахист державних інформаційних ресурсів
- Кіберзлочинність
- Штучний інтелект
- Обіг криптовалют
- Розкриття кіберзлочинів
У конференції взяли участь 12 спікерів та понад сто учасників із 6 країн світу:
Олександр Адамов, керівник науково-дослідницької лабораторії NioGuard Security Lab. Світові тренди поширення кіберзагроз в умовах пандемії COVID-19.
Олександр Потій, заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Організаційно-технічна модель кіберзахисту України.
Володимир Трофименко, заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Правове забезпечення кібербезпеки України.
Віталій Балашов, експерт з цифрової криміналістики, керівник підрозділу інженерів з кібербезпеки EPAM Україна. Проблеми доказування в процесі розкриття кібрезлочинів.
Дмитро Дубов, завідувач відділу інформаційної безпеки та розвитку інформаційного суспільства Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України. Проблеми кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури.
Танел Керікмяє, директор школи права Талліннського технологічного університету. Штучний інтелект, автоматизоване прийняття рішень та інструменти оцінки ризиків у правовому суспільстві.
Микола Кучерявенко, віце-президент Національної академії правових наук України та завідувач кафедри фінансового права НЮУ імені Ярослава Мудрого та Євген Смичок, керівник лабораторії вивчення проблем правового регулювання операцій з віртуальними активами НЮУ імені Ярослава Мудрого. Тенденції правового регулювання обігу криптовалюти в Україні.
Олександр Користін, головний науковий співробітник ДНДІ МВС України. Гібридні загрози у сфері цивільної безпеки.
Ян Дінстбір – віце-президент Чеського інституту управління кібербезпекою. Правові засоби та ІТ-інструменти покращення ситуації з коронавірусом в Чехії та СЄ.
Станіслав Самойлов, начальник Управління інформаційних технологій та програмування Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Стан і тенденції кіберзлочинності в Україні: досвід Департаменту кіберполіції.
Анда Болога, афілійована експертка румунського аналітичного центру Europuls. Відповідальність держав за кібератаки.
У заході взяли участь представники академічної спільноти, експертного середовища, органів правопорядку, бізнесу, органів державної влади і місцевого самоврядування, міжнародних організацій, громадські активісти.