Хто стоїть за “Діалогом цивілізацій”. Розслідування Spiegel

05/08/2020

Псевдоаналітичний центр у Берліні

Журналісти Spiegel з’ясували, що “Діалог цивілізацій” або DOC, псевдо-аналітичний центр із штаб-квартирою у Берліні, відпрацьовує теми Кремля у Європі, а його зв’язки тягнуться до Міністерства оборони Австрії.

Замок Ротшильдів, Райхенау-ан-дер-Ракс, Австрія.
Фото: dpa

Хто стоїть за “Діалогом цивілізацій”

Співзасновник DOC – Володимир Якунін, російський олігарх, колишній голова РЖД. Якунін входить до санкційних списків США, Канади та Австралії.

Spiegel пише, що DOC є частиною мережі, яка використовується для посилення російського впливу, особливо в країнах НАТО та просування інтересів Москви на Захід. Організація працює з 2016 року і має представництва в Німеччині, Австрії, Бельгії, Індії і, звичайно, Росії.

Для розширення своєї мережі DOC укладає стратегічні альянси з особливо важливими партнерами, до яких відноситься і Міністерство оборони Австрії. У Міністерстві кажуть, шо мала місце не співпраця, а “участь” у проектах з DOC у 2017-2019 роках.

Кремль вкладає значні ресурси у інформаційні наступальні дії проти Європи та Заходу. Він використовує аналітичні центри, науково-дослідні інститути та благодійні центри для пропаганди сприятливих для Кремля нарративів у середовищі західних еліт і, таким чином, для впливу на прийняття політичних рішень.

Якунін створив аналітичний центр DOC, як наступник політичного інституту, який він заснував у 2002 році у Відні. Колишній генеральний секретар Ради Європи Вальтер Швіммер (ÖVP) вказаний на сайті DOC як співзасновник. Крім Швіммера, до наглядового органу DOC входять також колишній канцлер Австрії Альфред Гузенбауер (SPÖ) і колишній президент Чехії Вацлав Клаус.

Джерело: Spiegel

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net