Міжнародний семінар «НАТО та Україна: чому ми хочемо зробити націю стійкішою?»

24/05/2021

Марія Авдєєва, директорка з досліджень Європейської експертної асоціації, взяла участь у міжнародному семінарі з питань стійкості та безпеки «НАТО та Україна: чому ми хочемо зробити націю стійкішою?».

Захід відбувся 19-21 травня у місті Суми на базі Сумського державного університету. Семінар зібрав представників влади, громадських організацій, науковців та міжнародних експертів. Організаторами виступили Центр досліджень регіональної безпеки Сумського державного університету й Міжнародний центр оборони та безпеки ICDS, Естонія у партнерстві з програмою співпраці в сфері розвитку «Стійка Україна», за підтримки програми НАТО «Наука заради миру та безпеки».

У ході роботи семінару відбулася низка панельних дискусій, присвячених питанням трансформаційних ефектів міжнародної співпраці; управління соціальними вразливостями для протидії гібридним загрозам; регіональним аспектам формування національної стійкості; характеристикам вимірювання стійкості на національному, громадському та особистому рівнях.

Важливі думки пролунали від Вінети Кляйне, директора Центру інформації та документації НАТО в Україні: “Україна стала однією з найактивніших партнерів НАТО. Ми високо цінуємо внесок України, зокрема в операції та місії під проводом НАТО… НАТО рішуче підтримує Україну та право України самостійно вирішувати своє майбутнє.”

Дмітрі Тєпєрік, виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки, дуже чітко сформулював: “Стійкість починається з людей і того, як вони спілкуються між собою та своєю спільнотою.”

“Інформаційна складова починається задовго до конфлікту і триває й після його закінчення, тому важливо будувати стійке суспільство”, – наголосив полковник Андрій Островський, керівник Управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача Збройних сил України.

Запис панельних дискусій «НАТО та Україна: чому ми хочемо зробити націю стійкішою?»

ПРОГРАМА СЕМІНАРУ

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net