Посольство Кремля поспішає на допомогу: корисні ідіоти стикаються з поразкою в інформаційній війні в Балтії

22.07.2020

Байба Зиле, латвійська журналістка

Латвія розпочала активну боротьбу з дезінформацією Кремля. Організації, відповідальні за безпеку та підтримання здорового медіа-середовища, наполегливо працюють над зменшенням обсягу засобів масової інформації, що маніпулюють громадською думкою, особливо у випадках, коли брехня використовується для висівання недовіри щодо легітимності держави. Минулого року «сторожові пси» ЗМІ, в тому числі Національна рада з електронних засобів масової інформації (NEPLP), провели ретельне дослідження, щоб довести, що кілька російських ЗМІ діють з метою дискредитації Латвії та вжили відповідних заходів для обмеження їх можливостей щодо поширення неправдивої інформації та маніпулювання громадською думкою.

Відповідно до латвійського та міжнародного законодавства, Латвія здійснила заходи безпеки для обмеження розповсюдження дискредитаційної інформації, намагаючись зменшити негативний вплив цих ЗМІ в Латвії. Ці заходи включають адміністративні штрафи та заборони на ретрансляцію та спрямовані на декілька засобів масової інформації, серед яких Russia Today (RT), Sputnik, 1Baltijas kanāls та RTR Rossija.

Це призвело до видимої паніки серед дезінформаційних рупорів Кремля. Про це свідчить той факт, що один з найпопулярніших меседжів корисних ідіотів Кремля про те, що «країни Балтії не були окуповані, вони охоче приєдналися до СРСР» поширюється за допомогою дипломатичних каналів Росії. Справа не в тому, що це відбувається вперше, але раніше це були думки абсолютно невідомих експертів. Тепер час змінився, і корисні ідіоти Кремля починають програвати інформаційну війну.

Ось чому брехуни Кремля отримують допомогу від посольства Росії в Балтії, і ці посольства намагаються йти в ногу з сучасністю, активно публікуючи прокремлівські розповіді в соціальних мережах, намагаючись переписати історію. Однак ці публікації у соціальних мережах не викликають прокремлівських дискусій, оскільки більшість латвійців вирішили не мовчати та безпосередньо відповідати джерелам інформації, які спростовують брехню Кремля. У своєму акаунті в Twitter Посольство Росії в Латвії продовжує інформаційну кампанію, розпочату прокремлівськими ЗМІ близько 30 і більше років тому, і активно поширює розповідь про те, що країни Балтії ніколи не були окуповані і що Латвія охоче приєдналася до Радянського Союзу . Звичайно, це вже давно було спростовано, і це міжнародно визнаний факт, що СРСР окупував країни Балтії та розпочав репресії проти всіх, хто був проти цього. Сотні тисяч громадян Балтії були вбиті під час сталінського терору, а інтелігенція та кожен, хто міг загрожувати радянському режиму, були відправлені до трудових таборів кудись у Росію – головним чином до Сибіру, ​​- а решта були мобілізовані та потрапили на поле битви, де вони не повинні були бути. Більше того, твердження про те, що все це робилося з добрими намірами, повністю було спростовано, коли було видано наказ про ці депортації, адже наказ про насильницьке переміщення антирадянських елементів з країн Балтії був виданий уже до окупації. Тому насильницька анексія балтійських держав СРСР була умисним актом агресії проти них.

Більше того, у заяві, опублікованій посольством Росії, не згадується декілька фактів щодо процесу голосування. Згідно з опублікованими даними, у «голосуванні» щодо вступу до СРСР було дозволено брати участь лише «правильному» списку кандидатів. А пропагандистські фотографії із зображенням маси людей, які охоче йдуть голосувати за вступ до СРСР, є фальшивими, оскільки процес голосування контролювала Червона армія, яка загрожувала тим, хто не бажав брати участь. Результати голосування були оголошені ще до завершення голосування, і є історичні докази того, що кількість людей, які брали участь у голосуванні, перевищує кількість виборців, що мають право на участь у певних регіонах. Наприклад, у латвійському містечку Auce проголосувало 1 912 осіб, але кількість виборців, які мають право вибору, становила лише 1700, і було набагато більше міст, де це було так. Чи означає це, що люди так охоче вступали до СРСР, що їм дозволяли голосувати не один раз? Правда полягає в тому, що в голосуванні також брали участь нові громадяни Латвійської РСР – «ввічливі солдати» окупаційної армії.

Ця трагічна епоха для Латвії, Литви та Естонії – це нагадування всім про терор радянського режиму, і намагаючись заперечити це, посольство Росії в Латвії зневажає не лише країни Балтії, а й всю міжнародну спільноту. Німеччина теж могла “грати мовчки” і намагатися переконати всіх, що Гітлер бажає лише добра і що Пакт Молотова-Ріббентропа був підписаний з урахуванням “добрих намірів”. Але Німеччина цього не робить. У Німеччини немає власних пропагандистських каналів, які поширюють заяви щодо фальсифікації історії та «балтійських комуністів, які напали на бідні війська Гітлера та звинуватили нацистів у скоєнні військових злочинів». Натомість Німеччина усвідомлює своє неприємне минуле, кається у своїх діях аж дотепер.

Цього разу мова не йде про стабільність політичної чи економічної системи, а натомість про нескінченні спроби Росії переписати загальновідомі історичні факти, а також про її нездатність дивитись у майбутнє, щоб сформувати Росію як стабільний і незалежний регіон. Аналогічну думку висловив Едгарс Рінкевич, який висловив жаль з приводу фальсифікації історії та результатів виборів в сучасній Росії.

Джерело: Міжнародний центр протидії російській пропаганді

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net