«Політика батога та пряника»: що змінять у Криму переговори Блінкена та Лаврова у Женеві? “Кримський вечір” на радіо Крим.Реалії

20/01/2022

Державний секретар США Ентоні Блінкен 19 січня відвідав Київ, де зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Вони обговорили загрозу повномасштабного вторгнення Росії в Україну та можливу реакцію Заходу на подібні дії Москви.

Нарощування російських військ біля кордонів України означає, що президент Росії Володимир Путін може віддати наказ про напад «практично без попередження», заявив 19 січня Держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту в Україну, повідомляє «Голос Америки».

«Ми знаємо, що є плани подальшого нарощування російських сил у найкоротші терміни, і це дає президенту Путіну можливість також практично без попередження вжити подальших агресивних дій проти України», – сказав він дипломатам у посольстві США у Києві.

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Києва, 19 січня 2022 року

Ентоні Блінкен сподівається, що Москва зможе дотримуватися дипломатичного та мирного шляху. Він висловився про наміри разом із міжнародними партнерами «рішуче та гідно відповісти», якщо «Росія вирішить відновити свою агресію проти України».

Конфлікт між Україною та Росією закінчиться лише після повного виведення російських військ з території України – окремих районів Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та Севастополя, наголосив на брифінгу у Києві глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Держсекретар США сказав, що Вашингтон продовжить підтримувати Україну у різних сферах.

20 січня Блінкен відправиться з Києва до Берліна, щоб обговорити з міжнародними партнерами можливу відповідь на дії Росії щодо України. А 21 січня держсекретар зустрінеться із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим у Женеві.

Заступник глави російського МЗС Сергій Рябков заявив, що Росія «готова розглянути» два варіанти розвитку подій. А саме відкликання рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року, за яким Україна та Грузія стануть членами Альянсу, або «односторонні зобов’язання США у формі, що юридично зобов’язує». Останні мають гарантувати, що Сполучені Штати ніколи не проголосують за вступ України та інших країн до НАТО.

Російський політолог, доктор політичних наук, голова правління Експертної групи «Сова» Михайло Сава в ефірі Радіо Крим. Реалії висловив думку, що російська влада не планує розв’язати велику війну в Україні, а має намір добиватися виконання Мінських угод за своїм сценарієм. Сам сценарій передбачає проведення прямих виборів на непідконтрольних Україні теренах Донецької та Луганської областей. Проти цього виступають експерти, волонтери, проукраїнські активісти та різні представники влади в Україні.

Російський політолог, доктор політичних наук, голова правління Експертної групи “Сова” Михайло Сава

– Планів нападу на Україну не було. Аналізуючи величезну кількість інформації щодо російсько-українських відносин і відносин Росії із Заходом, потрібно насамперед враховувати (особистості – КР) людей, які в Росії приймають рішення. У їхньому мисленні великої війни нині немає. Там є одна мета, про яку прес-секретар Путіна (Дмитро – КР) Пєсков абсолютно відверто сказав, але його не почули, бо градус напруженості був уже надто високий. Він заявив, що вся проблема в тому, що Україна не виконує Мінських угод. Те, що робиться зараз за допомогою неймовірного підвищення ставок з боку Росії, спрямоване на зсув мінського процесу.

Виконавчий директор українського Інституту світової політики Євген Магда сказав Радіо Крим. Реалії, що реалізація Мінських угод за російським сценарієм може бути однією з цілей майбутніх переговорів між представниками Росії та США.

Виконавчий директор українського Інституту світової політики Євген Магда

– Є конспірологічна версія про нібито домовленість між Росією та США змусити Україну виконувати Мінські угоди. У цьому є раціональне зерно з тієї причини, що у п’ятницю, 21 січня, Ентоні Блінкен має зустрітися із Сергієм Лавровим у Женеві. Цього дня пройде рівно тиждень із прес-конференції Лаврова, на якій він наголошував, що Росія тиждень чекає відповіді на свої пакетні пропозиції щодо безпеки. Але тут великий елемент імперсько-психологічної складової у політичній діяльності, тому багато що прогнозувати складно.

Директор з досліджень Європейської експертної асоціації Марія Авдєєва в ефірі Радіо Крим. Реалії сказала, що Росія, висуваючи ультиматум США, виборює преференції для себе.

Директор з досліджень Європейської експертної асоціації Марія Авдєєва

– Адміністрація Байдена залишає Кремлю можливість для переговорів. З іншого боку, вона показує, що якщо будуть вжиті дії щодо повномасштабного вторгнення в Україну, то будуть санкції, які стануть для Росії дуже болючими. Це політика батога та пряника. Я бачу два можливі сценарії розвитку ситуації. За одним сценарієм, Путін спочатку настільки високо підняв ставки, розуміючи, що йому відмовлять, і ультиматум (про гарантії невступу України до НАТО – КР) задоволений не буде. Це дасть Росії можливість подальшої ескалації. Інший можливий сценарій полягає в тому, що Кремль піднімає ставки, розуміючи, що відмовлять, але у відповідь там зможуть виторгувати для себе будь-які преференції.

На думку Марії Авдєєвої, напруженість через ймовірність повномасштабної війни між Росією та Україною не вичерпана і «ще наростатиме».

Широкомасштабне вторгнення в Україну стане для Росії «катастрофою», а російський президент Володимир Путін у цьому випадку зазнає таких західних санкцій, «яких він досі не бачив». Про це під час прес-конференції 19 січня заявив президент США Джо Байден.

Джерело: Радіо Крим.Реалії

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net