Розвідка США: Росія використовувала талібів для знищення американських військових в Афганістані

28/06/2020

Марія Авдєєва, директор з досліджень Європейської експертної асоціації

Розвідка США повідомляє, що російське ГРУ таємно надавло винагороди афганським талібам за знищення американських військових. Це відбувалося на тлі мирних перемовин, що мали на меті припинення бойових дій.

Jim Huylebroek for The New York Times

США дійшли висновку, що за цими діями стоять ті самі підрозділи російських спецслужб, які пов’язані з вбивствами та іншими таємними операціями у Європі.

На розгляд Адміністрації Трампа було подано декілька варіантів реагування – починаючи з дипломатичної ноти Москві, закінчуючи запровадженням нових санкцій. Рішення поки не прийняте.

Підтримка Росією талібів може стати першим відомим випадком організації російською військовою розвідкою нападів на війська коаліції.

Після того, як всі світові ЗМІ написали про виплати винагороди російським ГРУ афганським бойовикам за знищення військових міжнародної коаліції, реакція російського МЗС виявилася передбачуваною. У Кремлі назвали ці дані інформаційним “вкидом” американської розвідки. Стандарта практика РФ – завжди все спростовуй, навіть якщо твоя участь очевидна.

Але цього разу в історію з талібами-мусульманами приплести шпилі англіканського собору буде значно важче…

Джерело: New York Times

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net