“Росія збільшує загрозу”. “Кримський вечір” на радіо Крим.Реалії

19/01/2022

Наскільки реальною є загроза нового російського вторгнення в Україну? Як дипломатичні зусилля можуть врегулювати цю кризу? Чи можуть дипломатичні зусилля запобігти не лише новому вторгненню, а й змусити Росію припинити окупацію Криму?

Державний секретар США Ентоні Блінкен 19 січня прибув з візитом до Києва, де зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Під час зустрічей обговорювалася загроза вторгнення Росії та можлива реакція Заходу на дії Москви.

Під час прес-конференції глава МЗС України заявив, що країна має сильних партнерів, які підтримають Київ у разі нападу Росії, і підкреслив, що західні партнери не приймають жодних рішень про долю України без участі офіційного Києва, це ж підтвердив Блінкен. Під час прес-конференції Кулеба також заявив, що глава російського МЗС Сергій Лавров уникає зустрічей з ним для врегулювання конфлікту особисто.

Держсекретар США сказав, що Вашингтон продовжуватиме підтримувати Україну в різних сферах. Блінкен заявив, що «Росія збільшує загрозу» і «продовжує спроби дестабілізації України», але завдяки об’єднаній відповіді та спільним зусиллям країн Заходу та України вдалося уникнути відкритої агресії. Ентоні Блінкен також повідомив, що США та ЄС розглядають запровадження економічних, фінансових та експортних санкцій щодо Росії, якщо дійде до повномасштабного конфлікту.

З Києва Блінкен 20 січня вирушить до Берліна, щоб обговорити можливу відповідь на дії Росії. Після цього держсекретар 21 січня проведе зустріч із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим у Женеві.

Ці та інші актуальні теми у студії Радіо Крим. Реалії у ток-шоу «Кримський вечір» обговорює провідний Олександр Янковський. Його співрозмовники: російський політолог, доктор політичних наук, голова правління Експертної групи “Сова” Михайло Сава; виконавчий директор Українського Інституту світової політики Євген Магда; директор з досліджень Європейської експертної асоціації Марія Авдєєва.

Джерело: Радіо Крим.Реалії

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net