Російська весна в США

Автор - Олександр ДАНИЛЮК, керівник Центру оборонних реформ

Безлади та масові заворушення, що виникли на хвилі протестів проти вбивства поліцейськими Джорджа Флойда, є ще одним доказом того, що проти США ведеться повномасштабна гібридна війна, метою якої є підрив їхнього геополітичного лідерства

Війна, що має чіткий план та замисел, але яка в США продовжує залишатись непоміченою. В той час як експерти вказують на те, що Росія та Китай через свої офіційні та приховані інструменти в соціальних мережах активно підтримує протести в США, лише деякі американські політики несміливо заявляють про гіпотетичну можливість причетності Росії до безладів. Основна маса оглядачів залишаються мовчазними.

Така амнезія вражає, адже участь російських спецслужб в провокації расових тертів та в радикалізації як афро-американської спільноти, так і американських ультра-правих була добре досліджена та доведена після 2016 року. Комітет Сенату з розвідки за результатами оприлюднив матеріали, які свідчать про те, що в ході президентської кампанії 2016 року головним об’єктом російських операцій впливу були представники афро-американської спільноти США. Відповідно до цих доповідей, росіяни також вербували афро-американців через соціальні мережі для участі в різноманітних вуличних демонстраціях. Для здійснення своєї пропаганди Росія створювала велику кількість веб-сайтів, а також використовувала Youtube, де значна частина маніпулятивного контенту була присвячена висвітленню діяльності руху Black Lives Matters, а також поліцейському насильству. 

Організація, що здійснювала ці операції впливу знаходиться в Санкт-Петербурзі та має назву Агенція інтернет досліджень. Вона також відома як фабрика кремлівських тролів, що відповідає за здійснення операцій впливу як в середині Росії, так і за її межами, та представники якої визнані судом винними в здійсненні злочинів проти національної безпеки в США.

Її власником є Євгєній Прігожин, російський бізнесмен близький до Владіміра Путіна, що також перебуває під персональними санкціями США. Той самий Пригожин, якого пов’язують з фінансуванням так званої Групи Вагнера, російського нібито приватного військового формування, що бере участь в військових конфліктах на боці російських союзників в різних куточках світу, в тому числі на українському Донбасі, в Сирії, Лівії та Судані. 

Фахівці з російської гібридної війни небезпідставно вважають, що група Вагнера – ніяка не приватна військова компанія, а лише прикриття для операцій російських спеціальних служб, зокрема російських сил спеціальних операцій. З цієї точки зору, об’єднання силової компоненти у вигляді Групи Вагнера та сил ІПСО у вигляді Агенції Інтернет Досліджень під одним дахом виглядають надзвичайно природнє. Це – типова комбінація засобів неконвенційної війни, за яку і відповідають сили спеціальних операцій. А використання внутрішніх протиріч для налаштування одних соціальних груп проти інших – типова методика неконвенційної війни.

Здавалось, спеціальні заходи, що проводяться на території США за участі таких структур мали би стати сигналом найвищої національної небезпеки, доказом гібридної агресії проти країни та об’єднати всі патріотичні сили заради захисту нації. Проте реакція політичного істеблішменту була іншою. Обидва політичні табори стали жертвами російської стратегічної дезінформації, повіривши, що метою російського впливу було не загальне послаблення американських демократичних інститутів, не дестабілізація американського суспільства, а просто підтримка одного з кандидатів.

Демократи та республіканці охоче використовували один проти одного компромат, заздалегідь підготовлений російськими спецслужбами, продовжуючи розколювати американську націю. В цей час робота по радикалізації американського суспільства не припинялась. Достеменно відомо, що вже після президентських виборів починаючи з 2017 року Росія створила в США мережу центрів по безкоштовній бойовій підготовці для афро-американців. Прикладом такої російської мережі є програма самооборони Black Fist, центри якої були виявлені в Нью-Йорку, Флориді, Каліфорнії та Мічігані.

В той самий час російськими спецслужбами здійснювалась активна робота по вербуванню та радикалізації представників американських ультра-правих організацій. Ці факти також добре відомі, а “Російський Імперський Рух”, одна з російських груп, що брала участь в військовій підготовці американських ультра-правих була визнана урядом США терористичною організацією.

Таким чином, російські спецслужби систематично працювали над тим, щоб створити в США передумови соціального конфлікту на расових ознаках, радикалізації та контролю за ходом такого конфлікту. Варто зазначити, що подібні спроби розв’язати расову війну в США вже були зроблені радянськими та китайськими спецслужбами під час холодної війни та навіть раніше.

Аналогічним чином почалася і гібридна агресія Росії проти України. Задовго до появи російських зелених чоловіків у Криму та на Донбасі російські спецслужби систематично працювали над розділенням українського суспільства, радикалізували як проросійські, так і антиросійські угруповання, а також використовували бойові та військові клуби для набору та навчання майбутніх бунтівників та бойовиків. .

У той час український уряд контролювався проросійськими політиками, які або ігнорували ці антидержавні процеси, або брали безпосередню участь у них. Це унеможливило нейтралізацію цих процесів на ранніх стадіях українськими спецслужбами.

Те, що зараз відбувається в США, вже не є ранньою стадією гібридної агресії.

У той же час влада в США перебуває в руках проамериканських, а не проросійських політиків, тому ми хочемо вірити, що вони зможуть подолати власні політичні протиріччя заради національної безпеки та національної безпеки інтереси.

За матеріалом International Policy Digest

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net