Серія тренінгів Демократія та побудова миру. Можливості для України. 14-16 грудня 2020, Україна
17/12/2020
14-16 грудня Європейська експертна асоціація за підтримки Посольства США в Україні провела серію онлайн тренінгів Демократія та побудова миру. Можливості для України.
Учасниками проєкту стали 40 студентів старших курсів з усієї України. Особливо заохочувалося подання заявок тими, хто приїхав навчатися з непідконтрольних територій Криму та Донбасу.
На конкурс було подано понад 220 заявок з 19 міст України: Бахмут, Вінниця, Сєвєродонецьк, Дніпро, Київ, Краматорськ, Кривий Ріг, Львів, Маріуполь, Рівне, Рубіжне, Слов’янськ, Старобільськ, Суми, Ніжин, Одеса, Покровськ, Рубіжне, Харків.
Перший день учасники розпочали вступним тренінгом від політолога Юлії Сербіної Молодь, мир та безпека: глобальні тренди на місцевому рівні.
Два наступні тренінги були спрямовані на формування в учасників навичок виявлення, спростування та протидії фейкам, пропаганді і дезінформації у медіа-просторі. Політичний експерт, викладач і автор досліджень про сучасні гібридні прояви Євген Магда провів Live-виступ Фейки та інфодемія: вакцина проти гібридності, проілюструвавши його конкретними прикладами кампаній по дезінформації в Україні та країнах-сусідах. Виступ змогли переглянути понад 1200 осіб, які мали можливість взяти участь у обговоренні та поставити питання.
Директор з досліджень Європейської експертної асоціації Марія Авдєєва у тренінгу Дезінформація і фейки: як їх виявити та протидіяти зробила акцент на інформаційних операціях як складовій зовнішньої політики Російської Федерації. Практичним завданням дня був аналіз та виявлення дезінформації й фейків у нещодавніх новинах із російських медіа-ресурсів, присвячених Україні.
Тренінги другого дня були спрямовані на формування в учасників базового розуміння теорії конфлікту, ведення переговорів, основ медіації і ролі медіатора у процесі їх мирного вирішення та врегулювання. Марія Колоколова, соціолог, тренер з громадянської освіти, провела інтерактивний майстер-клас Медіація – метод мирного вирішення конфліктів. Про те, як розв’язувати міжнародні конфлікти, розповіла модератор заходу Уляна Мовчан, кандидат політичних наук, викладач, під час практичної сесії Як закінчуються війни? Методи розв’язання міжнародних конфліктів. Протягом обидвох тренінгів студенти мали змогу практично застосувати здобуті знання, взявши участь у симуляції конфлікту в громаді в кейсі «Нові Санжари».
Третій день тренінгів був наповнений практичними вправами. Марія Байда, керівниця офісу проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ” у м. Житомир, навчила студентів готувати успішні проєктні заявки Підготовка успішних проєктних заявок та їх реалізація. Валентина Литвин, координатор проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Європі», розповіла про особливості проєктного менеджменту на Донбасі у сесії Можливості для розвитку прифронтових територій: особливості проєктного менеджменту на Донбасі. Практичним завданням дня була командна робота щодо розробки індикаторів успішності/неуспішності запропонованих ідей проєктів. Було покроково опрацьовано особливості підготовки успішних проєктних заявок та їх реалізації, а саме їх правильне заповнення, можливості отримання фінансування, аналіз стейкхолдерів проєкту та фаз його реалізації.
У ході всіх семи тренінгів учасники отримали прикладні знання та навички з подолання конфліктів та розбудови демократії, основ медіації та переговорів. Навчилися виявляти і протидіяти фейкам і зрозуміли, які гібридні виклики стоять перед Україною. Отримали практичні навички зі створення й реалізації проєктів, пов’язаних з попередженням та запобіганням конфліктів.
По закінченню тренінгів усі учасники отримали сертифікати про закінчення. Було особливо відзначено шість найактивніших учасників, яким запропоновано пройти стажування в Європейській експертній асоціації. Ними стали:
- Віталій Берегута, місто Вінниця, Донецький національний університет імені Василя Стуса
- Аріна Білаковська, місто Кривий Ріг, Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського
- Ольга Зайцева, місто Київ, НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
- Олег Оксененко, місто Дніпро, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ
- Максим Кіріченко, місто Рівне, Національний університет водного господарства та природокористування
- Євгенія Мордовцева, місто Київ, НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»