Telegram здався

21/06/2020

Олексій Комаров, Європейська експертна асоціація

18 червня став винятковим днем ​​в історії месенджера Telegram. У цей день Роскомнадзор зняв вимогу про блокування Telegram після заяви його засновника Павла Дурова про готовність протидіяти тероризму та екстремізму. Однієї цієї заяви виявилося досить, щоб поставити крапку в більш ніж дворічній інтризі: видає Telegram інформацію про користувачів російським спецслужбам чи ні.


У квітні 2018 року Роскомнадзор почав блокувати месенджер за нібито відмову Дурова надати ФСБ ключі дешифрування повідомлень. При цьому з 2018 року проводилася активна інформаційна кампанія про невдале блокування месенджера на території РФ. Цей чорний піар привів до більш ніж дворазового збільшення кількості його користувачів: з 200 мільйонів – у березні 2018 року до 400 мільйонів – у квітні 2020 року.

Джерело: statista.com

Чому Дуров забув про свої слова, сказані у 2017: «Ще жоден уряд чи спецслужба в світі не отримали ні біта інформації від нас. Так буде завжди”?

  1. “Російський Цукерберг”
  2. Космополіт
  3. Відповідач

“Російський Цукерберг”

Після виходу з «ВКонтакте» і виїзду з Росії Павло разом зі своїм братом Миколаєм запускає Telegram. Маркетинговим рішенням, що дозволило зайняти свою нішу на ринку, стала претензія бути єдиним месенджером, що гарантує безпеку листування своїх користувачів. Для обґрунтування цієї претензії математик (НЕ криптограф!) Микола Дуров розробляє нову технологію шифрування повідомлень MTProto. За твердженнями її творців, дана технологія передбачає зберігання частин ключів шифрування на серверах в різних юрисдикціях, що нібито робить юридично неможливим доступ до них третіх осіб.

Все б нічого, але на шляху популяризації технології MTProto виявився … Марк Цукерберг. Компанії Facebook належить месенджер Whatsapp, що використовує протокол наскрізного шифрування Open Whisper Systems з відкритим вихідним кодом. Цей протокол в принципі не передбачає зберігання ключів шифрування на яких би то не було серверах, а лише на пристроях самих користувачів.

Дуров наполегливо поширює інформацію про вразливості в Whatsapp і намагається дискредитувати месенджер свого опонента. Наприклад, наполягає, що особисте листування власника Amazon Джефа Безоса було вкрадене через вразливість саме у Whatsapp. У листопаді 2019 Павло оголосив війну Марку, закликавши користувачів видаляти Whatsapp зі своїх пристроїв.

Космополіт

Перед своїм встановленням Telegram повідомляє новим користувачам , що «Telegram безкоштовний і завжди буде безкоштовним» і Telegram «не збирається продавати рекламу або вводити абонентську плату».

Павло заявляє, що фінансує розробку і функціонування Telegram за рахунок власних коштів, виручених з «ВКонаткте». Мессенджер, який обходиться Дурову в $ 1 мільйон щомісяця, він філантропічно підтримує виключно для збереження права користувачів на конфіденційність.

Павло позиціонує себе противником державної влади, особливо, нібито, російської, яка в нинішньому своєму вигляді не дозволяє йому вести Інтернет-бізнес. Дурову подобається нагадувати, що «ВКонтакте» була платформою, яка об’єднала антиурядові сили і критиків Путіна. І хоча сам він Путіна не критикує, але нинішнім власникам соцмережі виявляє демонстративну неповагу.

Джерело: kp.ru

Дуров постійно змінює місце свого проживання, а для підтримання образу носить виключно чорний одяг, щоб асоціюватися з героєм Кіану Рівза з «Матриці».

Джерело: Instagram

У кінці 2017 року, як справжній Нео, Дуров задумав змінити світ. Світ в якому фіатні гроші, що емітуються центральними банками країн, служать для контролю і постійного обкрадання громадян. Для цього Павло вирішив створити власну криптовалюту Gram, яка повинна була замінити біткойн й існувати в рамках цілої IT-екосистеми віртуальних додатків, названої TON. Gram, анонімний та інтегрований в месенджер Telegram, забезпечував би можливість швидких платежів, які не контролюються жодною національною банківською системою або правоохоронними органами. А також робив би Дурова трішки багатшими …

Відповідач

24 березня 2020 року суд Південного округу міста Нью-Йорка підтвердив своє рішення від 11 жовтня 2019 року про те, що Павло Дуров, 35 років, громадянин Росії та Сент-Кітс і Невіс, співзасновник, 100% власник і генеральний директор Telegram Group Inc, порушив законодавство США.

Суд задовольнив прохання Комісії з цінних паперів США (SEC) і визнав криптовалюту Gram цінними паперами. Це означало, що, залучаючи для створення TON і Gram $ 1,7 мільярда інвестицій, $ 424,5 мільйона з яких – від 39 американських інвесторів, Дуров порушив закон США від 1933 року. Цей закон зобов’язує реєструвати цінні папери до моменту початку їх розміщення, повідомляючи інформацію про підприємство та ризики для інвесторів.

Для Дурова розкриття інформації про своє підприємство, як виявилося, було проблематичним. Належні йому Telegram Group Inc і TON Issuer Inc зареєстровані на офшорних Британських Віргінських островах. Офіс Telegram ймовірно розташований в Дубаї. Команда розробників TON нібито складається з 15 осіб. Але під 13 намальованими аватарами в whitepaper TON не у всіх розробників вказані імена та прізвища. Весело, але мало інформативно.

Джерело: relayto.com

Своїм інвесторам Дуров повідомив не про ризики, а про те, що розрахунок вартості Gram буде проводиться згідно математичної формули. Під час першого раунду інвестицій Gram коштував $ 0,37, під час другого – $ 1,33, під час запуску TON – повинен був коштувати $ 3,62. Далі прогнозувалося нібито 10-50-кратне збільшення вартості інвестицій.

Згідно з інвестиційним договорам, у разі провалу проекту, Дуров пообіцяв інвесторам повернути їхні кошти … «за вирахуванням будь-яких витрат». Як виявилося, Павло мав право витрачати гроші інвесторів як на розробку TON и Gram, так і на забезпечення роботи Telegram. Між 2019 і 2021 роками Дуров зумів витратити на Telegram $ 520 мільйонів, приблизно третину суми інвестицій. А $ 1,3 мільярда, на виконання рішення суду, Павло чесно зобов’язався повернути інвесторам.

З 2018 року Дуров цілеспрямовано реалізовував новий амбітий проект альтернативної фінансової системи TON / Gram, однак рішення Нью-Йоркського суду унеможливило її створення в осяжній перспективі. Співпраця з Роскомнадзором для зняття блокування месенджера Telegram є не перемогою, а вимушеним кроком Дурова. У світлі ризиків, пов’язаних з виживанням Telegram, необхідністю повернення $ 1,3 мільярда інвестицій та подальшого судового переслідування в США, Дуров змушений шукати співпраці з державними органами Росії. Питання “Видає Telegram інформацію про користувачів російським спецслужбам чи ні?” після 18 червня 2020 року можна вважати риторичним.

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net