Твіттер розкрив найбільшу скоординовану мережу ботів, що використовувалися для здійснення інформаційних операцій Китаєм та Росією

20/06/2020

Марія Авдєєва, директор з досліджень Європейської експертної асоціації

Twitter оголосив про викриття та видалення скоординованої мережі підтримуваних державою акаунтів з 32,242 облікових записів, задіяних у інформаційних операціях, що є найбільшою виявленою кількістю на сьогодні.

Компанія опублікувала детальний опис трьох окремих інформаційних операцій, що здійснювалися Китаєм, Росією і Туреччино.

Зокрема було видалено кремлівські пропагандистські 1,152 акаунти, які твітнулі 3,434,792 (!) рази.

Китай використовував мережу з 23,750 основних акаунтів, та ще 150 000 додаткових, які використовувалися для подальшого розповсюдження інформації.

Фото: Associated Press

Більшість заблокованих акаунтів пов’язані з прокремлівським твіттером “Актуальна політика” (він теж заблокований). “Актуальна політика” в Twitter почала діяти на початку 2013 року, за цей період було зроблено майже 58 000 постів, сторінка мала 150 000 фоловерів. Публікаціі були зосереджені на посиленні прокремлівської порядку і підтримці Путіна і «Єдиної Росії».

Виявлена мережа також була спрямована на підвищення популярності федеральних ініціатив, таких як «Лідери Росії» і «Сколково». Деякі з цих акаунтів представляли урядові установи, інші – політиків єдиноросів, в тому числі депутатів Держдуми і Мосміськдуми.

Цікаво, що одна з група акаунтів була пов’язана з новинним сайтам декількох міст Росії: Уфи, Ярославля, Архангельська, Красноярська і Омська.

Twitter надав можливість ознайомиться з архівом заблокованих акаунтів, який був переданий для докладного аналізу Stanford Internet Observatory.

Джерело: Twitter

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net