Україна-НАТО. Від партнерства з розширеними можливостями до членства в Альянсі

27/09/2021

22 вересня 2021 року в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого у рамках V Міжнародного юридичного форуму пройшла панельна дискусія  «Україна-НАТО. Від партнерства з розширеними можливостями до членства в Альянсі».

Партнерами заходу виступили Департамент військової освіти і науки Міністерства оборони України, Європейська поліцейська асоціація України, Європейська експертна асоціація, Європейське Командування Збройних сил США та Міжнародний інститут правових досліджень Міністерства оборони США.

Актуальні питання євроатлантичної інтеграції обговорили представники країн – членів НАТО, науковці, вітчизняні та міжнародні експерти. Серед тем, що піднімалися під час дискусії, виклики та перспективи євроатлантичної інтеграції України, політико-правовий вимір співпраці України та НАТО, місце Європейського союзу в сучасній системі міжнародної безпеки,  впровадження стандартів НАТО у систему військової освіти, партнерство з розширеними можливостями тощо. 

Відкрив дискусію Ректор Університету Анатолій ГЕТЬМАН. Він наголосив на надзвичайній актуальності тематики заходу, оскільки з 12 червня 2020 року Україна є однією з шести держав із статусом партнера із розширеними можливостями в межах ініціативи оперативної сумісності партнерства. Такий статус надає нашій державі розширені можливості для діалогу та розвитку співробітництва з державами – членами альянсу. В цих умовах важливим для України є вивчення кращих світових практик і міжнародного досвіду в цій сфері, а також з’ясування реалій та перспектив розвитку співробітництва із НАТО.

Директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України Володимир МІРНЕНКО привернув увагу присутніх до того, що тематика форуму поступово виходить за межі юриспруденції, охоплюючи також питання політики,  державного управління, економіки та цифрової інфраструктури, безпеки й оборони.

Свої доповіді на заході представили радник з питань ґендерної політики Оперативно-тактичної групи «Україна» Метью СТОУНЕР, професор міжнародної політики університету Оттави Бенжамін ЗІЛА , директор з досліджень Європейської експертної асоціації Марія АВДЄЄВА та інші учасники.

Презентація Марії Авдєєвої на V Харківському міжнародному юридичному форумі

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net