Інформаційним операціям на цьому витку гібридної війни Росії відведена особлива роль. Коментар для Укрінформ

01/02/2022

Директорка з досліджень Європейської експертної асоціації Марія Авдєєва в коментарі Укрінформу заявила, що щільність нинішнього інформаційного супроводу агресивних дій Кремля свідчить про те, що інформаційним операціям на цьому витку гібридної війни Росії відведена особлива роль.

«У всіх сценаріях та варіантах агресії, які Кремль може реалізувати щодо України, незмінним залишається використання дезінформації й інформаційних операцій. Російська тактика спрямована на те, щоб поширювати серед українців страх, невпевненість, перевірити можливу реакцію України та її союзників. Іншою можливою метою є прикриття військових операцій Кремля на окупованому Донбасі», – каже експертка.

Кількість дезінформаційних і маніпулятивних повідомлень про ситуацію в Україні, які зараз поширюються мережею підконтрольних Кремлю ЗМІ, говорить про те, що ситуація надзвичайно серйозна, а загроза реальна.

«Рівень дезінформації такий самий або навіть перевищує 2014 рік до окупації Криму та війни на Донбасі», – наголошує вона. І додає, що контрольовані російськими спецслужбами медіа канали зображають Україну агресором, який готує атаку на Донбас:

«Щодня маргінальні Telegram-канали публікують нові «докази», які мають на меті показати, що українські військові за допомогою союзників – США, Канади, Великобританії – готують різного роду провокації. Ці повідомлення потім потрапляють на федеральні російські ЗМІ та підкріплюються заявами російських політиків та посадовців».

Останнім часом серед основних обговорюваних тем – можливе визнання Росією незалежності так званих «ЛНР» і «ДНР», а також направлення до «республік» допомоги у вигляді «добровольців», які мають «допомагати» протистояти уявному нападу з боку України.

Паспортизація жителів окупованого Донбасу дозволяє Кремлю вдатися до провокацій

«Окрім цього, масова паспортизація жителів окупованого Донбасу дозволяє Кремлю вдатися до риторики щодо захисту російськомовних громадян. Наразі ми спостерігаємо у інформаційному полі дуже тривожну тенденцію. На інформаційних ресурсах, підконтрольних російським спецслужбам, створюється видимість підготовки Україною та її західними партнерами атаки на Донбас. Це говорить про те, що Росія готує інформаційне підґрунтя для провокацій», – акцентує пані Авдєєва.

За її словами, ці провокації можуть бути реалізовані саме російськими спецслужбами із подальшим звинуваченням України та обґрунтуванням військової відповіді.

«Такою відповіддю може бути локальна операція «під прапором» 1-го та 2-го армійських корпусів так званої «народної міліції», – підкреслила Марія Авдєєва.

Джерело: Укрінформ

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net