XIII Форум Європа – Україна

Європейська Експертна Асоціація взяла участь у Форумі Європа — Україна, який пройшов 4-5 лютого у польскому Жешуві. Гасло Форуму – «Європа і Україна в 2020 році — нові можливості, старі загрози» є невипадковим, адже на заході обговорювали місце країн Східної та Центральної Європи на політичній та економічній мапі Європи.

Форум Європа — Україна має багаторічну традицію. Його організатором є варшавський Інститут Східноєвропейських Досліджень.

На Форумі виступили експерти високого рівня, міністри, парламентарі, дипломати, представники відомих аналітичних центрів та неурядових організацій, науковці та журналісти. Загалом, більше 800 учасників з держав Центральної та Східної Європи.

На панелі, присвяченій міжнародній політиці, учасники шукали відповідь на питання, чи можливе подальше розширення ЄС, як відновити в світі повагу до міжнародного права, як протистояти загрозам з боку Росії та протидіяти російській пропаганді, тощо. Відбулися дискусії про майбутнє українських Донбасу та Криму.

У низці безпекових дискусій обговорювалася регіональна військова співпраця НАТО на східному фланзі, безпека в чорноморському басейні. Не менш важливим стало обговорення питання – чи зробили все можливе Європейський Союз та Сполучені Штати заради досягнення миру на сході України? Чи була достатньо ефективною санкційна політика країн Заходу щодо російського агресора.

У економічному блоці Форуму найцікавіші дискусії стосувалися результатів Угоди про асоціацію та вільну торгівлю між Україною та ЄС, енергетичної безпеки, перспектив подальшого зменшення бар’єрів та обмежень у економічній співпраці. Обговорювалася побудова інноваційної економіки, перспективи збільшення іноземних інвестицій в Україну тощо.

Програма заходу (PDF)

Останні записи

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net