Невизначеність сприяє Москві. Коментар для El Pais

23/01/2022

Коментар Марії Авдєєвої, директора з досліджень Європейської експертної асоціації, для іспанського видання El Pais.

Постійна демонстрація російської військової міці, риторика Кремля проти Києва та НАТО, а також низка погроз, якщо Атлантичний альянс не підпише гарантію свого нерозширення на Схід, створили серйозну безпекову кризу в Європі.

Українська та американська розвідки попереджають, що президент Росії Володимир Путін, який зосередив понад 100 тисяч солдат на кордонах з Україною і розгорнув війська для різних маневрів – на території від Білорусі до Чорного моря, може здійснити чергову атаку на свого сусіда на Заході. Сполучені Штати заявили цього тижня, що агресія може статися в будь-який момент.

Російська військова техніка, розміщена на полігоні в Єльні, Смоленьска область

Існує думка, що Путін вичікує і ще не розкрив свого плану. Але навіть якщо він і є, каже Марія Авдєєва, директор з досліджень Європейської експертної асоціації, невизначеність і нинішня атмосфера напруженості також сприяють йому.

«Це його стандартна практика, він вважає за краще залишати різні можливості відкритими, щоб інші здогадувалися, яким буде його рішення», — каже Марія Авдєєва.

Джерела в розвідці з Києва та Вашингтона попередили в ці дні, що Росія готує «операцію під фальшивим прапором», яка передбачатиме «провокації» для розпалювання конфлікту.

Ці «провокації» могли б дати Кремлю «привід», зазначає Марія Авдєєва, втрутитися, щоб «захистити» громадян регіону, переважно російськомовних, серед яких за останні роки він роздав близько мільйона паспортів. Спосіб, подібний до того, який використовували в 2008 році в Грузії під час чотириденної війни з Тбілісі, яка завершилася розміщенням російських військ у сепаратистських регіонах Південної Осетії та Абхазії. Крім того, цього тижня депутати-комуністи представили в російському парламенті (Думі) пропозицію визнати самопроголошені «народні республіки» Донецьку та Луганську державами.

«Путін має щось показати власному населенню», – говорить Марія Авдєєва. «Кількість дезінформації та маніпулятивних повідомлень, які зараз поширюються в підконтрольних Кремлю ЗМІ, говорить про те, що ситуація надзвичайно серйозна, і загроза реальна. Російська дезінформаційна кампанія створює підґрунтя для можливого військового вторгнення, навіть у великих масштабах», – каже Марія Авдєєва, яка говорить про сценарій кібератак, але більш серйозний, аніж ті, яких Україна зазнала минулого тижня.

Питання ставила María R. Sahuquillo, кореспондент El Pais у Москві.

Джерело: El Pais

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net