Як впливає Кремль на Білорусь та чого очікувати від режиму Лукашенка – Марія Авдєєва у ефірі Euroradio

13/12/2021

Що сьогодні турбує білорусів,  як впливає Кремль на Білорусь та чого очікувати від режиму Лукашенка. На ці та інші запитання у прямому ефірі Euroradio відповідала Марія Авдєєва, директор з досліджень Європейської експертної асоціації, експерт iSANS.

Наводимо деякі тези з інтерв’ю:

  • Росія йде тактикою постійної ескалації, постiйних погроз, шантажу. Останній тиждень вони досягли піку, коли і було проведено перемовини Байден-Путін, а потім і Байден-Зеленський.
  • Росія напала на Україну у 2014 році, вона вже окупує українську територію. Україна за ці сім років війни накопичила величезний досвід протистояння російській агресії.
  • Риторика Лукашенка змінилася з моменту вкрадених виборів, вона ставала все більш агресивною. Це пов’язано з тим, що Лукашенко усе більше залежить від підтримки Кремля та Путіна, що змушує його говорити все більш різкі речі щодо України, вести щодо України більш агресивну зовнішню політику, яка у кінцевому рахунку зрослася з російською.
  • Останню крапку щодо визнання Криму Лукашенко ще не поставив. Такою крапкою може стати анонсований ним у інтерв’ю Кисельову приїзд до Криму… Така поїздка – це питання часу. 
  • Можливість для діалогу має залишатися. Говорити з демократичними силами Білорусі Києву необхідно. Однак, в умовах, коли Україні загрожує прямим військовим вторгнення Росія, необхідна чітка позиція демократичних сил щодо визнання Росії агресором, визнання присутності її військ на території окупованого Донбасу, підтримки незалежності України і її прагнення стати членом НАТО, членом ЄС.
  • Кремлівська пропаганда зображує світ біполярним: “ми” та “вони”, де “ми” – це у першу чергу Росія і Білорусь, а з іншого боку – НАТО, Україна, Польща та інші країни. Наразі рівень російського інформаційного впливу знаходиться на рівні 2014 року – року початку російської агресії проти України. І це є дуже небезпечною тенденцією.

Дивіться повний запис інтерв’ю Марії Авдєєвої на Euroradio

info@uaeuxperts.org

Stock footage provided by Videvo, downloaded from www.videvo.net